Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свіжі новини

Зустріч за круглим столом, яка відбулася в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту з ініціативи комітету з питань освіти і науки Громадської ради при облдержадміністрації

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту 10 грудня 2014 року відбулось засідання учасників круглого столу Гуманітарної ради при облдержадміністрації «Навчально-практичні центри сучасних технологій у професійно-технічних навчальних закладах області. Стан та перспективи розвитку».

1

 Діяльність таких центрів та перспективи їх розвитку було презентовано на зустрічі, на якій були присутні Заліський А.А. – начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, Глузд В.Т. –  начальник відділу професійно-технічної освіти управління освіти і науки Чернігівської ОДА, Гріненко В.В. – директор НМЦ ПТО в Чернігівській області, Коваленко О.Б. – заступник голови Громадської ради, голова комітету з питань освіти і науки, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та члени Громадської ради, директори ПТНЗ області, на базі яких відкрито навчально-практичні центри.

2

        Розпочав зустріч начальник обласного управління освіти і науки Анатолій Заліський, який зазначив, що основними ворогами професійно-технічної освіти є демографічна ситуація і… технічний прогрес. Анатолій Андрійович зауважив, що заклади профтехосвіти нерідко вчать своїх учнів працювати за давно застарілими технологіями, тому їх випускникам доводиться ледь не «з нуля» вчитися на виробництві в процесі роботи. Виправити цю ситуацію в області прагнуть за допомогою навчально-практичних центрів сучасних технологій. Саме вони сприятимуть тому, що освітній процес відповідатиме вимогам сучасності і, навіть, носитиме випереджальний характер.

3

Директор Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Зеленський В.Г. розповів про навчально-практичні центри, які діють на базі ліцею та провів екскурсію для членів громадської ради. Учасники засідання із зацікавленістю оглянули центри ліцею, відзначили їх сучасний вигляд та рівень обізнаності учнів.

4

5

6

В області на базі професійно-технічних закладів освіти відкрито вісім навчально-практичних центрів:

– Регіональний навчально-практичний центр інноваційних будівельних технологій «KNAUF» (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту);

– Навчально-практичний центр інноваційних технологій санітарно-технічних, електромонтажних, стропальних та зварювальних робіт (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту);

– Регіональний навчально-практичний будівельний центр (Чернігівський професійний будівельний ліцей);

– Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну (Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування);

– Навчально-практичний центр сучасного автосервісу (Чернігівське вище професійне училище);

– Навчально-практичний центр ресторанного сервісу (Чернігівський центр професійно-технічної освіти);

– Навчально-практичний центр перукарського мистецтва та декоративної косметики (Чернігівський професійний ліцей побуту);

– Навчально-практичний центр сучасних аграрних технологій (Сосницький професійний аграрний ліцей).

Суть створення таких центрів полягає в тому, що за допомогою соціальних партнерів стає можливим навчання на найсучаснішому обладнанні, з використанням сучасних матеріалів і технологій. Що, на жаль, може дозволити собі далеко не кожен заклад профтехосвіти.

Директори ПТНЗ представили звіти діяльності центрів та електронні презентації. Зазначили, що навчання в таких центрах дозволяє підвищити кваліфікацію випускників, їх конкурентоздатність на ринку праці. Крім того, підняти свій фаховий рівень тут можуть і майстри виробничого навчання з інших навчальних закладів, і спеціалісти, що вже працюють та бажають розвивати свою професійну майстерність.

7

8

9

Ефективність діяльності подібних центрів додатково підтверджена достойною участю та численними перемогами на всеукраїнських конкурсах професійної майстерності викладачів та учнів чернігівських професійно-технічних навчальних закладів.

Голова комітету з питань освіти і науки Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Коваленко зазначив, що останнім часом значна частина старшокласників переглядає свої життєві пріоритети і надає перевагу робітничим професіям, затребуваним на ринку праці. А це вже є свідченням зростання рівня і престижу професійно-технічної освіти. Також проводиться тісна співпраця із закордонними партнерами, в тому числі й запозичуючи кращий досвід зарубіжних колег.

10