Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свіжі новини

Підсумки роботи колективу ЧПЛЗТ за 2012-2013 навчальний рік

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту  здійснює підготовку робітників з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної загальної середньої освіти, а також підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і незайнятого населення.

Основні напрями діяльності професійного ліцею та його повноваження визначаються Законами України “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Положенням про професійно-технічний навчальний заклад”, іншими законодавчими актами України, нормативно-правовими документами МОН України, та власним статутом.

                    Контингент

У 2012-2013 н. р. Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту готував робітників з 18 професій, із них:

– залізничного профілю – 7;

– будівельного профілю – 9;

– харчової промисловості – 2.

На початок 2013 календарного року контингент учнів ліцею складав 637 чол. – 22 навчальна група.

Ліцей має ліцензії на підготовку кваліфікованих робітників загалом з 27 професій. Навчання проводиться відповідно робочих навчальних планів та програм. Всі робочі навчальні плани складені на основі Державних стандартів професійно-технічної освіти.

За 2012-2013 н. р. ліцей здійснив перепідготовку незайнятого населення за договорами з обласним центром зайнятості з професій:

 • Електромонтажник силових мереж та електроустаткування – 15 чол.
 • Кухар – 24 чол.
 • Кондитер – 9 чол.
 • Електрогазозварник – 1 чол.

Випуск у 2012-2013 році склав 289 кваліфікованих робітників, 2 учні отримали дипломи з відзнакою. За 2012-2013 н. р. з ліцею відраховано 24 чол., з яких 2 відраховано за невиконання навчальних планів та програм, 8 переведено на навчання до інших навчальних закладів.

 

              Професійна підготовка

Педагогічний колектив ліцею постійно працює над питанням підвищення якості підготовки учнів в умовах сучасного виробництва. У кожному кабінеті спецтехнології створена документація щодо забезпечення процесу професійно-теоретичного навчання. Триває розробка тематичних папок, технологічних карт та контрольно-атестаційних завдань з предметів профтехциклу.

15 листопада 2012 року на базі центру проведено навчально-практичний семінар для професії «Штукатур», по темі «Сучасні штукатурні технології» за участю керівника відділу освітніх проектів ДП «Кнауф Маркетинг» Остапченко Т.Є..

З 8 по 12 квітня, на базі Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва проходив Міжнародний конкурс фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання та учнів регіональних навчально-практичних центрів КНАУФ професійно-технічних навчальних закладів з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» , який провели компанія КНАУФ спільно з Міністерством освіти і науки України у рамках соціального партнерства і реалізації освітніх проектів.

У конкурсі взяли участь 25 команд, три з яких прибули з Російської Федерації, Азербайджану та Грузії. Конкурс дозволив визначити професійну підготовку майстрів виробничого навчання та учнів, взаєморозуміння та злагодженість у виконанні поставлених завдань та сприяв популяризації фахових здобутків, кращого виробничого досвіду навчально-практичних будівельних центрів КНАУФ з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій». Представниками Чернігівщини була команда Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту у складі майстра виробничого навчання Давидова Артура Давидовича та учня Сухорукова Дениса. Команда ЧПЛЗТ посіла 13 місце.

Протягом навчального року у кожному кабінеті професійно-теоретичної підготовки проводились роботи з удосконалення матеріальної бази, поповнення матеріалів комплексно-методичного забезпечення викладання предметів.

В ліцеї досі відсутні кабінети Автогальм, Кондитерського виробництва, навчально-виробничі майстерні малярів та кухарів. За браком приміщень деякі кабінети суміщені з лабораторіями.

 

Кадрове забезпечення

станом на 01.07.2013 року

 

       В Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту працює 135 чол., з них  80 чол. педагогічних працівників.

Директор – 1 чол.

Заст.директора  – 3 чол.

Ст.майстер  – 2 чол.

Керівник фізвиховання – 1 чол.

Викладачі – 21 чол.

Майстри виробничого навчання –  40 чол.

Вихователі – 5 чол.

Керівники гуртків – 4 чол.

Практичний психолог – 1 чол.

Методист –2 чол.

Педагогічними кадрами ліцей забезпечений.

21 викладач мають повну  вищу освіту.

За наслідками педагогічної атестації мають кваліфікаційні категорії:

“Спеціаліст вищої категорії”   – 15 чол.

“Спеціаліст першої категорії”   – 3 чол.

“Спеціаліст другої категорії”   – 1 чол.

“Спеціаліст” – 2 чол.

Мають  педагогічні звання “Старший викладач” – 12 чол.

“Викладач-методист” – 1 чол.

Педагогічний стаж більше 8 років мають 50 педагогічних працівників (62,5 %), менше трьох років – 12 чол. ( 15 %).

В ліцеї працює, з числа педагогічних працівників, молоді 22 чол., що складає – 27,5%,  пенсіонерів –  29 чол.,  36 %.

15 чол. з числа випускників працюють в ЧПЛЗТ педагогічними працівниками після закінчення вищих навчальних закладів.

40 майстрів виробничого навчання мають:

Повну вищу освіту – 21 чол.

Базову вищу – 18 чол.

Професійно-технічна освіта – 1 чол. – навчається у  м.Харкові

Навчаються у вищих навчальних закладах 5 чол. :

–         Заліська В.Ю. Київський університет економіки і технології транспорту, V курс.

–         Пеховка М.В.   Чернігівський державний технологічний університет, ІV курс.

–         Полулях Д.С. Чернігівський національний педагогічний  університет, ІV курс.

–         Заліський В.Ю. Чернігівський національний педагогічний  університет, ІІІ курс.

–         Коваленко А.В. Українська державна академія залізничного транспорту, ІІ курс.

Мають педагогічне звання “Майстер виробничого навчання ІІ категорії”   – 6 чол.

З числа педагогічних працівників нагороджені знаком «Відмінник освіти України» – 16 чол. ( 20 %).

Усі майстри виробничого навчання мають відповідну робітничу кваліфікацію. Мають робітничу кваліфікацію з двох і більше професій  – 40 чол.

На базі «Навчально-практичного центру інноваційних технологій сантехнічних, електромонтажних, стропальних та зварювальних робіт», який працює в ліцеї, підвищили свої розряди за професією «Електромонтажник»  4 молодий майстра виробничого навчання (Кравченко І.В., Ященко П.М., Заліський В.Ю., Полулях Д.С.). На сьогоднішній день навчаються в центрі для підвищення своїх розрядів за професією «Електрозварник ручного зварювання»  наступні працівники ліцею: Пеховка М.В., Сизий В.В., Романюк А.І., Сивинюк В.В.

На базі «Навчально-практичного будівельного центру  КНАУФ» підвищили свої розряди за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» майстер виробничого навчання – Долошко Є.А., за професією «Штукатур» – Клименко А.М.

Вакансії майстрів виробничого навчання заповнюються покладанням обов’язків за ведення другої підгрупи на одного майстра.

Кращі учні ліцею, за бажанням, стають майстрами виробничого навчання та продовжують навчання, заочно,  в навчальних закладах 3-4 рівня акредитації.

В ліцеї діють дві школи:

1. Школа молодого педагога.

2. Школа молодого майстра виробничого навчання.

Підвищення кваліфікації та стажування педагогічні працівники проходять згідно за графіком, затвердженим директором ліцею

За 2013 навчальний рік підвищили кваліфікацію:

–         викладачі –  3 чол.

–         майстри виробничого навчання  – 2 чол.

Пройшли стажування  –    11 чол.

Педпрацівники підвищують свою кваліфікацію при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, на базі Донецького інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

В ліцеї діє резерв кадрового забезпечення. Всі кандидатури підібрані за фахом та стажем роботи, обговорені на загальних зборах колективу ліцею. На час відсутності однієї з керівних осіб діє резерв на заміщення.

      За звітний період  в ліцеї є 2 вакансій по професіям:

 1. Помічник машиніста електровоза, тепловоза – 2.


Виховна робота

Уся виховна робота ЧПЛЗТ у II півріччі 2012-2013 н.р. була спрямована на формування громадянина України через його політичну, правову, економічну та культурну освіченість, через практичну участь у суспільних справах, розвиток учнівського самоврядування.

У ліцеї склалась і добре працює система виховної, позаурочної роботи з учнями. Це – проведення щовівторка виховних годин, щосереди – загальноліцейні лінійки, щочетверга – інформування учнів з приводу подій у місті, країні, за кордоном, щоп’ятниці – збори мешканців в гуртожитку. Щомісяця учнівське самоврядування проводить учнівські ради по курсах, на яких командири груп звітують про успіхи та негаразди за минулий місяць. Майже щосереди проходять засідання Ради профілактики правопорушень ліцею, на яких розбирається поведінка та навчання учнів, запрошуються їх батьки.

У ліцеї діє Рада колективу учнів. На засіданнях Ради розглядаються

підсумки змагань між групами, згідно із затвердженим положенням; заслуховуються учні, які допускають порушення дисципліни та внутрішнього розпорядку.

Перехідний контингент дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 10 учнів, випустили 20 учнів цієї категорії.

На кінець навчального року на внутрішньоліцейному обліку стояло 10 учнів. На обліку в правоохоронних учнів немає.

Цього року проходив обласний огляд-конкурс виховної роботи та змістовного дозвілля учнівської молоді «Шлях до успіху».

Рішенням журі було визнано: визнати переможцем у номінації «Успіх у житті» (працівники психологічної служби) Леоненко Людмилу Миколаївну; визнати лауреатом у номінації «Педагогічна рада – центр педагогічної думки» Нікуліну Ларису Миколаївну; визнати лауреатом у номінації «Гуртожиток- наш дім» Мерчалову Ірину Борисівну.

Традиційно у квітні пройшов місячник правових знань, у рамках якого учні зустрічались з лікарем-наркологом Любченко Л.М., лікарем- психотерапевтом, працівниками правоохоронних органів, юстиції, прокуратури; учні переглянули тематичні відеоматеріали, запропоновані вищеназваними гостями закладу, відбувся цікавий КВК на правову тематику, для учнів, що потребують посиленого психолого-педагогічного супроводу проведено круглий стіл «Розмова без нотацій». Викладачами, майстрами в/н, вихователями гуртожитку проведено екскурсії до Музею міліції, відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції.

Цікаво пройшли виховні заходи, які провели класні керівники: Соболева Л.І. «Пам’ять. Бій під Крутами», Ворона В.І. «Афганістан болить в моїй душі» – зустріч з воїнами-афганцями, Хорець О.П. «Бабуся, мама, сестричка», Пузій Л.К. «Чорнобильська трагедія», Шихуцька Н.М. «Прости, Земле», Леоненко Л.М. «СНІД, наркотики, стосунки», «Захисти себе від ВІЛ» до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу.

Памя’тно пройшли загальноліцейні заходи до Дня святого Валентина, «Пам’ять серця» зустріч з ветеранами ВВв.

Традиційним залишається відвідування музею та бібліотеки ім. М.Коцюбинського, бібліотеки ім. О.Довженка, облмуздрамтеатру ім. Т.Шевченка.

Активну участь взяли у міських заходах до Дня Європи, до Дня скорботи, у Всеукраїнському фестивалі творчості (м.Київ).

Велику роботу з вирішення питання зайнятості учнів в позаурочний час займає гурткова робота – це і краєзнавчий, і гурток технічної творчості, і вокально-інструментальний ансамбль, і чоловічий вокальний ансамбль, і вокальний гурток – солісти та вокалісти, гурток рукоділля, спортивні ігри. У ліцеї проходять різноманітні заходи, в яких беруть участь члени художньої самодіяльності.

У бібліотеці ліцею постійно діють такі виставки: «Видатний педагог В.Сухомлинський», «За здоровий спосіб життя», «Калейдоскоп професій». Діяла виставка літератури на правову тематику до тематичної педради, а також до Дня народження Т.Г.Шевченка, до Дня скорботи, до Дня Перемоги.

Як завжди успішно працювали спортивні секції під керівництвом викладачів Клименко Г.М., Даниленко О.В., Аніщенко Є.М.


Методична робота

В ліцеї працює 6 методичних комісій:

 1. Залізничних професій, голова – Кубрак О.В.
 2. Будівельних професій, голова – Денисенко О.О.
 3. Опоряджувальних робіт, голова – Крутікова В.М.
 4. Природно-математичного циклу, голова – Топорович Т.М.
 5. Гуманітарна, голова – Подрешетнікова Р.В.
  1. Класних керівників, голова – Пузій Л.К.

В цьому навчальному році проведено 60 засідань, згідно з планом і графіком, затвердженим на початку року.

З основної роботи слід  відзначити:

З основної роботи слід  відзначити проведення обласних секцій з предметів загальноосвітньої підготовки та напрямків професійної підготовки, проведення відкритих уроків та позаурочних заходів викладачами та майстрами в/н, оновлення комплексно-методичного забезпечення навчальних кабінетів та майстерень ліцею.

А саме:

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.03.2012 р. № 333 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії «Кухар» Сапон Н.К. посіла ІІ місце в ІІ етапі конкурсу.

Комісією математично-природничих дисциплін  на базі нашого ліцею було організовано і проведено обласну методичну  секцію педагогічних працівників з педмета інформатитка. В рамках цього заходу Кардаш Наталія Олександрівна разом з Даниленко Оксаною Вікторівною  підготувала та провела достатньому методичному рівні бінарний відкритий урок  та позаурочний захід «Фізінфо», який організували Кардаш Н.О. та Хорець О.П.

В другому семестрі   на базі нашого ліцею було організовано і проведено обласну секцію викладачів математики. В рамках цього заходу Нікуліна Л.М.  провела на високому методичному рівні  відкритий урок , а Топорович Т.М. –  позаурочний захід.

 

В грудні на базі нашого ліцею пройшла обласна методична секція вихователів гуртожитку. В рамках заходу розглядались наступні питання:

– Про перспективи і динаміку розвитку системи ПТО області

– Особливості виховної роботи в гуртожитках ПТНЗ області

– Підсумки вивчення умов проживання учнів в гуртожитках

– Використання інтерактивних технологій у виховній діяльності при проведенні виховних заходів (до огляду конкурсу виховної роботи ПТНЗ у 2012-2013р.)

– Основні умови ефективності виховної роботи у гуртожитку

– Діяльність вихователів в організації та зміцненні учнівського колективу через колективні творчі справи, як основний виховний засіб у роботі вихователя

– З досвіду організації роботи Ради гуртожитку

– Відкритий виховний захід «Нумо, хлопці!»

У січні відбулись педагогічні читання на тему «Традиційне та інноваційне у формуванні компетентностей учнів.

На виконання Указу Президента України № 756/2012 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 16 січня 2013 року № 27 та відповідного плану заходів, з метою активізації позаурочної виховної роботи та змістовного дозвілля в ПТНЗ області, запобігання негативним проявам поведінки молоді, покращення умов проживання учнів у гуртожитках проведено огляд-конкурс «Шлях до успіху» в ПТНЗ області:

 1.  Відповідно до номінації «Педагогічна рада – центр педагогічної думки» в ЧПЛЗТ 25 грудня 2012 року провели педагогічну раду інноваційної форми з превентивного виховання та представили на розгляд журі творчі звіти про їх проведення.
 2. У номінації «Життя за правилами успіху» практичним психологом Чернігівського професійному ліцею залізничного транспорту Людмилою Миколаївною Леоненко проведено захід  по психології «Життя за правилами успіху». Учасники відмітили високий професійний рівень заходу, актуальність, оригінальний підхід до проблематики, майстерне володіння психологом інноваційними технологіями навчання і виховання учнівської молоді.
 3.  В рамках конкурсу вихователь гуртожитку Меорчалова І.Б. провела захід відповідно умов огляду в номінації «Гуртожиток – наш дім» – «Лихослів’я в нашому житті».
 4.  Зусиллями працівників ліцею збережено будівлі та комунікації, власними силами проводяться поточні ремонти. У належному стані зберігаються всі надбання від попереднього конкурсу «Гуртожиток 2009».

Відповідно до наказу «Про підсумки огляду-конкурсу виховної роботи та змістовного дозвілля учнівської молоді  «Шлях до успіху» в ПТНЗ області»:

Визнали переможцями та лауреатами у відповідних номінаціях огляду-конкурсу «Шлях до успіху» та нагородили їх грамотами управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації за високий рівень підготовки відповідних матеріалів та проведення заходів, за значний вклад та постійне покращення умов проживання учнів у гуртожитку

 • Визнали переможцем у номінації «Успіх у житті» (працівники психологічної служби)  Леоненко Людмилу Миколаївну;
 • Визнали лауреатом у номінації «Педагогічна рада – центр педагогічної думки» Нікуліну Ларису Миколаївну;
 • Визнали лауреатом у номінації «Гуртожиток – наш дім» Мерчалову Ірину Борисівну.
 • Номінація «Гуртожиток – наш дім» (адміністрація ПТНЗ та органи учнівського самоврядування гуртожитку).

У Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту  10 та 11 січня проходив конкурс фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» «Кращий слюсар».

У конкурсі взяли участь  майстри виробничого навчання нашого ліцею. Конкурс підтвердив високий рівень фахової та педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання, які готують висококваліфіковані робітничі кадри для економіки нашої держави.

Проведено засідання постійно діючої секції практичних психологів, соціальних педагогів ПТНЗ Чернігівської  області в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту. В рамках семінару практичним психологом Чернігівського професійному ліцею залізничного транспорту Людмилою Миколаївною Леоненко проведено урок психології.

На високому професійному та методичному рівні пройшли відкриті уроки  наступних наших педагогічних працівників: Романюк А.І., Крошко О.В.,  Кисіль В.Н., Бичик В.Л., Хоменко О.С., Тимошенко О.А., які поділились своїм досвідом роботи.

 У березні в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулась презентація електронних портфоліо педагогічних працівників, що атестуються з метою ознайомлення з досвідом роботи.

Проведено засідання Педагогічної ради ліцею згідно з планом.

Засідання   методичних   комісій проводились кожного місяць.

Наради з головами методичних комісій та викладачами  проводились відповідно до графіка.

 

Бюджет

Надійшло асигнувань за період

з 01.09.2012 р. по 01.07.2013 р.

                                                                               Сума                                  Видатки

2111 Заробітна плата

3580600,00

видано зарплату співробітникам
2120 Нарахування на оплату праці

1219501,95

перераховано єдиний соціальний внесок в пенсійний фонд
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

17900,00

перераховано на придбання одягу сиротам
2220 Медикаменти та перев’язувальні матеріали

4089,00

витрачено на придбання медикаментів для учнів
2230 Продукти харчування

295272,00

оплата продуктів харчування для учнів-сиріт
2240 Оплата послуг (крім комунальних)

12112,00

оплата послуг Приватбанку, прання білизни для гуртожитку, обслуговування комп’ютерної техніки, послуг зв’язку
2271 Оплата теплопостачання

813760,00

оплата за теплопостачання та підігрів води
2272 Оплата водопостачання таводовідведення

89350,00

Оплата за водопостачання і водовідведення
2273 Оплата електроенергії

168220,00

оплата за електроенергію
2720 Стипендії

1822800,00

виплачено стипендію учням в повному обсязі
2730 Інші виплати населенню

6600,00

перераховано на придбання літератури сиротам – 2000,00,на матеріальну допомогу – 4600,00
Всього: 8030204,95

Спецрахунок

Надійшло коштів з 01.09.2012 р. по 01.07.2013 р.:

– від практики учнів 50 %

46072,41

– від оренди майна (з комунальними)

649869,41

– від реалізації булок в буфеті

82921,10

– за проживання в гуртожитку сторонніх осіб

202382,84

– за платне навчання (перепідготовка населення)

98960,36

– від міського центру зайнятості за професійне навчання безробітних

41425,30

– від обласного центру зайнятості за професійне навчання та проживання безробітних

83554,44

Всього надходжень:                                                                                                                                                  1205185,86

                                                                                Сума                                  Видатки

2111 Заробітна плата 334828,00 видано зарплату співробітникам
2120 Нарахування на оплату праці 113004,14 перераховано єдиний соціальний внесок в пенсійний фонд
2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 184824,62 перераховано на придбання господарчих, будівельних, сантехнічних матеріалів, автозапчастин до автомобілів, ГЗМ, сиротам – предмети санітарної гігієни
2220 Медикаменти та перев’язувальні матеріали  1409,40 витрачено на придбання медикаментів для учнів
2230 Продукти харчування 54258,58 оплата продуктів харчування для учнів
2240 Оплата послуг (крім комунальних) 73520,09 оплата послуг Приватбанку, прання білизни для гуртожитку, обслуговування комп’ютерної техніки, послуг зв’язку, за вивіз та знешкодження сміття дератизацію, обслуговування ліфтів в гуртожитку
2800 Інші поточні видатки 70092,18 оплата ПДВ, податок на землю
2250 Видатки на відрядження 20976,75 витрачено на відрядження працівників
2271 Оплата теплопостачання 198716,09 оплата за теплопостачання та підігрів води
2272 Оплата водопостачання та водовідведення 34556,94 Оплата за водопостачання і водовідведення
2273 Оплата електроенергії 103213,97 оплата за електроенергію
2282 Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм», не віднесені до заходів розвитку 664,22 оплата за навчання газового господарства, охорони праці, курси підвищення кваліфікації майстрів в/н
3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 15120,88 придбано комп’ютери, інвертор і пилосос.
  Разом: 1205185,86  

Доброчинні внески

Надійшло за період з 01.09.2012 р. по 01.07.2013 р.:

в грошовій формі:- від батьків учнів ліцею

44766,09

– від педліцею

44381,61

– від ДПДГ Чернігівське

14590,00

– від СПД Іванець

600,00

– від пенсійного фонду

13008,21

Разом:

117345,91

в натуральній формі:- від ВАТ «Домобудівник»

1400,00

– від Південно-західна залізниця

348,00

– від батьків учнів ліцею

31967,76

– від ПАТ КБ Приват банк

2747,00

– від депутата Дубіль В.О.

2800,00

Разом:

39262,76

Всього:

156608,67

                                                                         Сума                                  Видатки

2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 95905,21 витрачено для придбання будівельних, господарчих, сантехнічних матеріалів, ГЗМ, стенди
2240 Оплата послуг (крім комунальних)  5721,70 оплачено прання білизни для гуртожитку, оформлення документів про освіту, ремонт автомобіля
3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 15719,00 Комп’ютери, мультимедійні проектори і пилки
  Всього: 117345,91  

Що треба зробити:

 1. Активізація роботи щодо створення та обладнання лабораторій автогальм та кухарів-кондитерів, навчального класу квиткових касирів.
 2. Для зміцнення навчально-матеріальної бази потрібні великі кошти, тому доцільно використовувати на повну потужність навчально-практичні центри підготовки сантехників та монтажників гіпсокартонних конструкцій, прикладати зусиль пошуку для учнів ліцею практики, що оплачується та підвищити виробничу діяльність в майстернях ліцею.

Ми можемо досягти успіхів тільки за умови наполегливої роботи, за умови докладання усіх зусиль для реалізації поставленої мети, якщо ми будемо доводити розпочату справу до кінця. При цьому особливу увагу слід приділяти обміркованому плануванню майбутньої роботи.

Розробка реальних перспективних планів роботи кабінетів, методичних комісій і педагогічного колективу в цілому, реалізація розроблених планів з чітким дотриманням якості та термінів виконання – ось невід’ємні складові частини успішної роботи нашого колективу в майбутньому.

Дякую за увагу!