Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свіжі новини

Самоврядування

1Одним із головних завдань будь-якого навчального закладу є виховання соціально-активної особистості; школою формування навичок урядування, соціальної активності є учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування в ЧПЛЗТ очолює голова профспілкової організації (випускниця ліцею) – Заліська Вікторія.

Самоврядування в ЧПЛЗТ має багату історію, воно існує в закладі більше 20 років, основне завдання учнів і всього педагогічного колективу – це його вдосконалення.

Учнівське самоврядування в нашому ліцеї, являється методом організації учнівського колективу, забезпечує взаємодію між групами і згуртування їх в єдиний учнівський колектив.

Самоврядування організоване в триєдиному напрямку: а) самоврядування в групі; б) самоврядування в ліцеї; в) самоврядування в гуртожитку.

Учнівський  профком залізничного ліцею направляє свою роботу на розвиток  різних форм  учнівського самоврядування, трудове та правове виховання учнів, підвищення рівня якості навчання, дисципліни, розвиток творчої активності. Велику роль в розвитку  належить учнівському самоврядуванні. Проводяться культурно-оздоровчі заходи в ліцеї. Регулярно проводяться підведення підсумків змагань за тиждень. Профком учнів підписали газету «Вісник профспілки» – згідно постанови ради профспілки по проведенню організаційних заходів щодо розпорядження профспілкової газети.

Кожен понеділок о 8 годині проходять збори командирів та профоргів для підведення підсумків за минулий тиждень.

Кожна група чергує по ліцею з понеділка по понеділок.

Кожний тиждень  здається звіт чергової групи, де підводяться підсумки з урахуванням початкового рівня знань.

Ведемо з учнями документацію по змаганню серед навчальних груп, контролюємо поведінку учнів на перервах. Наші учні активно приймають участь у самоврядуванні ліцею, приймали участь у акції «Зимовий спальник кожному вояку», збирали матеріальну допомогу воїнам, які перебувають у зоні АТО, учні ліцею приймали участь у зборі коштів для виготовлення «буржуйок», які передали через волонтерський центр в зону АТО, також приймали участь у допомозі волонтерам у зборі продуктів в зону АТО та переселенцям з окупованих територій.

Наші учні ремонтували прибувши машини з АТО та брали участь в плетінні маскувальних сіток.

Щорічно проводиться конкурс на найкращу групу, зараз ведеться робота по підведенню підсумків буде враховуватись успішність групи, дисципліна, активна участь в житті ліцею та в спортивних секціях і в кінці року переможці будуть нагороджені походом до боулінгу.

Розвиток учнівської ініціативи, формування здатності виробляти нові ідеї та критично аналізувати проблеми, відстоювати власну позицію, приймати нестандартне рішення неможливе без широкого залучення учнів до участі в управлінні ліцейними справами.

Учнівське самоврядування як система будується на підставі співзвучних потреб дитини і суспільства. Головною задачею педагогів у цій системі є постійна підтримка мотиваційно- потребнісної сфери учня, тобто підтримання такого стану, за якого стає необхідним постійне самовдосконалення та бажання і наміри стати гідним громадянином нашої держави.

Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків, забезпечується комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до систематичної й усвідомленої участі у справах навчального закладу та групи, до вирішення важливих питань життя навчального закладу. Учнівське самоврядування в нашому ліцеї, являючись методом організації учнівського колективу, забезпечує взаємодію між групами і згуртування їх в єдиний учнівський колектив.

Вся інформація є на нашому сайті ЧПЛЗТ, а також є група в контакті «Життя ліцею». (http://vk.com/public81245858)

2

3