Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свіжі новини

Матеріально-технічна  база

Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту:

Безымянный

    Ліцей займає комплекс приміщень, що складається з 2-х навчальних корпусів на 680 місць, виробничих майстерень, спортивного залу, актового залу на 250 посадочних місць, їдальні на 155 місць, гуртожитку на 600 місць та господарських будівель.

   Відповідно до навчальних планів і програм в ліцеї діють 23 навчальні кабінети, в тому числі 11 спеціалізованих, для проведення уроків загальнотехнічних та спеціальних предметів, решта для вивчення загальноосвітніх предметів. Навчальні кабінети обладнанні навчально-наочними засобами, зразками апаратів, приладів, рухомого складу, що вивчаються, схемами, комп’ютерами, телевізорами, мультимедійними проекторами, DVD. Обладнано сучасний комп’ютерний клас.

    Для проведення уроків виробничого навчання в ліцеї обладнано 7 навчально-виробничих майстерень:

– слюсарна,

– електромонтажна,

– санітарно-технічна,

– газозварювальна,

– гіпсокартонна,

– охорона пожежної сигналізації,

– опоряджувальних робіт,

– кухарів-кондитерів.

Обладнано 2 лабораторії:

    – електротехніки,

    – матеріалознавства.

     На території ліцею знаходиться навчальний полігон для залізничних професій.

В ліцеї є бібліотека з книжковим фондом 44197 примірників та читальним залом на 20 місць, медпункт.

Наявна матеріально-технічна база ЧПЛЗТ в основному забезпечує виконання навчальних планів і програм.

Інженерно-педагогічний колектив Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту вважає, що одним з головних завдань виховання учнів є виховання особистості, яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь і навичок, а й здатна стати активним учасником демократичних подій що відбуваються в країні.

У ліцеї створена і добре функціонує система виховної роботи:

– щопонеділка проводяться наради;

– щовівторка проводяться виховні години, з гідно з плану виховної роботи ліцею та групи;

– щосереди – загальноліцейна лінійка;

– щочетверга – класні керівники та майстри виробничого навчання разом з учнями  проводять інформування про основні політичні події в країні та зарубежом, знаменні дати.

– щоп’ятниці – збори мешканців гуртожитку.

Питання виховної роботи ліцею перебувають у центрі уваги адміністрації та всього колективу. Виховний процес охоплює як навчальній час, так і позанавчальний.

Одним з головних завдань будь-якого навчального закладу є виховання соціально-активної особистості; школою формування навичок урядування, соціальної активності є учнівське самоврядування.

Самоврядування в ЧПЛЗТ має багату історію, воно існує у закладі більше   20 років, і основне завдання учнів і всього інженерно-педагогічного колективу – це його вдосконалення.

Самоврядування організоване в триєдиному напрямку:

а) самоврядування в групі;

б) самоврядування в ліцеї (учнівський парламент);

в) самоврядування в гуртожитку (рада гуртожитку).

Учень нашого ліцею є президентом обласного учнівського самоврядування.

Культурно виховна робота у ліцеї  передбачає організацію і проведення різноманітних заходів відпочинку і дозвілля. Це і традиційні свята – свято першого дзвоника, презентація першого курсу, день працівника освіти, новорічний бал, «Твоє величність – жінка», випускний бал; різноманітні конкурси– конкурси стіннівок, спортивні змагання, брейн-ринги; виставки виробів технічної та декоративно – прикладної творчості учнів. Традиційна форма реалізації виховного потенціалу у ліцеї – проведення предметних тижнів, тижнів залізничних та будівельних професій  –  у рамках яких учні випускають стіннівки, проходять різноманітні інтелектуальні конкурси.

         Для учнів ліцею організовуються тематичні екскурсії до міста Києва, відвідування театрів, філармонії, музеїв, зустрічі з працівниками культури і мистецтва, освіти, юристами, представниками правоохоронних органів, лікарями тощо.

         Важливим напрямком виховної роботи у ліцеї є гуртки художньої самодіяльності (6), гуртки технічної творчості (4) та спортивні секції (5), які діють для створення максимально сприятливих умов для забезпечення  гармонійного розвитку учнів, їх нахилів, творчих здібностей, талантів та обдарувань, пропаганді здорового способу життя. Слід відмітити що майже всі вихованці ліцею під час навчання задіяні в навчально виховному процесі – мають доручення, залучаються до роботи гуртків, клубів та спортивних секцій.

Бібліотека ЧПЛЗТ є інформаційним центром із забезпечення навчально-виховного процесу. Педагогічні працівники ліцею забезпечені періодичними виданнями, додатковою літературою, фаховими журналами. При цьому майже всі найменування україномовні (90%). Педагогічний колектив інформується про нові надходження літератури. Ця інформація висвітлюється на педрадах та методичних об’єднаннях.

В бібліотеці створено постійно діючі книжкові виставки, викладки, проводяться усні журнали, обговорення книг, подій у державі, бесіди та тематичні вечори.

Особлива увага приділяється висвітленню визначних дат, які відображаються в календарі знаменних дат.

Увагу читачів привертають естетично та змістовно оформлені книжкові виставки та тематичні полиці, присвячені видатним діячам української культури і педагогіки: Т.Г.Шевченку, І.Франку, В.Сухомлинському, О.Довженку та інш. та подіям у державі: «Біль України–Чорнобиль», «За здоровий спосіб життя», «Голодомор 1932-33 р.р.» та інші.

ЧПЛЗТ має 9 поверховий  сучасний гуртожиток  (рік побудови 1991), проектною потужністю 600 місць. При гуртожитку працюють різні клуби та гуртки за інтересами: клуб „Феміда”, гурток „Естесіс”, крою та шиття, фотогурток, творчі майстерні, „Столярик”, „Веселка”.