Ноябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Свіжі новини

«Оглядач вагонів»

Залізничні перевезення відіграють значну роль в становленні України як держави. Багато підприємств різноманітних профілів в Україні і в Чернігівській області зокрема, використовують вагони для перевезення своєї продукції, доставки сировини і матеріалів для свого виробництва. Автоперевезення не зможуть задовольнити потреби Чернігівської ТЕЦ в вугіллі з Донбасу і в рідкому паливі, автопоїзди не зможуть зрівнятись з роботою вантажних поїздів по перевезенню металопрокату, труб, лісу, готових металоконструкцій, будівельних матеріалів, техніки для сільскогосподарських і промислових підприємств. Пальне , контейнери, добрива, зерно, ліс та багато інших вантажів проходять щоденно через станцію Чернігів на Білорусію, Росію, в Прибалтійські держави і в зворотньому напрямку- на Україну. Згідно планів перспективного розвитку економіки України саме через Чернігів повинен проходити транспортний коридор, який зв’яже порти Балтійського і Чорного морів, а значить потік вантажів і пасажирів буде зростати і надалі.

Крім обласного центру , станції Чернігів, в області є залізничні станції з значними потоками вантажів і пасажирів: Ніжин, Бахмач, Щорс, Прилуки. На всіх цих станціях працюють пункти технічного огляду вагонів (ПТО), а в Бахмачі вагонне депо крім обслуговування і деповського ремонту вагонів виконує капітальний відновлювальний ремонт пасажирських вагонів. На цих ПТО , в депо працюють оглядачі вагонів.

При виборі способу поїздок по Україні і за її межі населення області надає перевагу саме залізничному транспорту, як самомо дешевому і безпечному виду транспорту. З ростом добробуту населення зростають і пасажирські перевезення, покращуються комфортні умови проїзду. Через Чернігів і вищезгадані станції проходять транзитні пасажирські поїзди міждержавного значення, електро і дизельпоїзди зв’язують міста області, обласні центри і держави. Збереження вантажів, створення безпечних і комфортабельних умов перевезення пасажирів, підтримання працездатності і оновлення рухомого складу забезпечують саме оглядачі вагонів.

Станція Чернігів має два ПТО вантажне, підпорядковане на даний момент Вагонному депо станції Конотоп і ПТО пасажирських вагонів, підпорядковане Вагонній дільниці станції Київ- пасажирський , де і проходять виробниче навчання та виробничу практику майбутні оглядачі вагонів. Крім того вони проходять загальнослюсарну підготовку в ліцеї і і підготовку з ремонту вагонів на ПТО.

Підготовка оглядачів вагонів в ліцеї проводиться згідно Державних стандартів професійно-технічної освіти по розробленим і затвердженим в установленому порядку навчальним планам і програмам.

Оглядачів вагонів, випускників нашого ліцею, можна зустріти на всіх ПТО розташованих на залізничних станціях Чернігівської області, на залізничних підприемствах Києва та багатьох міст і областей України, вони з успіхом продовжують навчання в вищих навчальних закладах залізничного профілю.

1

2