Февраль 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Свіжі новини

Дуальне навчання

Упровадження елементів дуального навчання

 Професійна підготовка кваліфікованих робітників за професією «Електрозварник ручного зварювання» з використанням дуальної системи навчання у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту.

Конкурентноспроможність будь-якої держави на світовому ринку та якість життя її населення напряму залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Одним із провідних світових лідерів у сфері підготовки кваліфікованих кадрів на сьогодні виступає Європейський Союз, який завдячує цьому дуальній системі професійної освіти і навчання.

Дуальна система навчання, за своїм змістом, означає паралельне навчання у освітньому закладі та на виробництві. За основу цієї системи покладено принцип взаємного зв’язку теорії з практикою, що дозволяє учням не лише знайомитися з виробництвом, але й засвоювати прийоми та навички роботи на робочих місцях підприємств промисловості та сфери побуту. Висока життєздатність цієї системи пояснюється тим, що вона відповідає інтересам всіх учасників цього процесу: держави, навчального закладу, підприємств чи організацій та учнів і студентів.

Для підприємств – це можливість підготовки робочих кадрів, безпосередньо, під своє виробництво, виробничі технології та обладнання, максимальна відповідність корпоративним інтересам, економія часу та коштів на пошук та підбір робітників, їх перенавчання та адаптація до умов конкретного підприємства. До того ж, у підприємства з’являється можливість перспективного планування заміни робочих ресурсів та відбору кращих учнів, так як за час навчання можна виявити їх сильні та слабкі сторони. Добре навчені молоді робочі кадри швидко пристосовуються до робочого ритму виробництва, витрачаючи мінімально часу для адаптації, що позитивно відображається на іміджі підприємства та навчального закладу.

Відповідно до програми дуальної системи навчання викладачі та майстри виробничого забезпечують учнів теоретичними знаннями, достатньою професійною орієнтацією та подальшим працевлаштуванням. Учні за дуальною системою рано набувають добрі знання й стійкі професійні прийоми та навички роботи, самостійність і безболісну адаптацію до дорослого життя, у них з’являється упевненість у завтрашньому дні.

У 2018-2019 навчальному році в ліцеї  за дуальної  системою навчання здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за професією «Електрозварник ручного зварювання».

Група ЕЗ-22 на базі повної загальної середньої  освіти, термін навчання -1 рік.  Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється за затвердженим робочим  навчальним планом  розробленим на основі Типового  навчального плану та  стандартів: ДСПТО 7212.C.28.00 – 2016.

Базове підприємство, яке  залучене  до впровадження дуальної форми навчання – Товариство з обмеженою відповідальністю “ТАН”.

 Нормативно – правова  база:

  1. Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.06.2017р. №916  Про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників.
  2. Наказ Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту №82 від 20.08.2018р.  «Про впровадження елементів дуальної форми навчання».
  3. Лист Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України від 14.07.17р. № 3-545.
  4. Положення про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників.
  5. Договір про дуальну форму навчання.

Сьогодні, 07 червня 2018 року, на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулась робоча зустріч директора ліцею Максима Поджарого з директором Чернігівської філії відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Володимиром Купріяненком та його заступником Олександром Желєзняком з приводу обговорення питання перспектив підготовки висококваліфікованих спеціалістів з числа випускників ліцею за суміжними спеціальностями.

Фото Наталии Шихуцкой.

Читать далее

У Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту 06 червня 2018 року відбулись збори трудового колективу, на яких директор ліцею Поджарий М.С. презентував перспективний план розвитку навчального закладу, стратегічні цілі та напрямки роботи, відбулось обговорення нагальних питань з даної теми.

Фото Наталии Шихуцкой.

Читать далее

В рамках роботи зі сприяння у працевлаштуванні випускників Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту 2018 року, які навчаються за інтегрованою професією “Складач поїздів. Оглядач вагонів. Провідник пасажирського вагону” 06 червня відбулась робоча зустріч директора залізничного ліцею Максима Поджарого з помічником начальника Південно-Західної залізниці Аміраном Абашидзе та начальником станції Чернігів Миколою Кубишко.
Фото Наталии Шихуцкой.

Зустріч представників Чернігівсього краєзнавчого клубу «Колекціонер» з учасниками Всеукраїнського міжнародного ХХХІІІ зїзду Геральдистів.

3 червня 2018 року в актовому залі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту проходила зустріч представників  Чернігівського краєзнавчого клубу «Колекціонер» з учасниками Всеукраїнського міжнародного ХХХІІІ зїзду Геральдистів. Були присутні геральдисти чернігівщини, Польщі, Прибалтики, Білорусії та Молдови.

Фото Наталии Шихуцкой.

Читать далее

Весна і рідний Чернігів…

Учні професійного ліцею залізничного транспорту разом з вихователями Асітовою Н.В. та Зубок С.В. подорожують пам’ятними місцями міста, знайомляться з його історією та милуються красою.

Фото Наталии Шихуцкой.

Читать далее

Екскурсія для учнів ЧПЛЗТ в Чернігівськоу тролейбусному управлінні

З метою працевлаштування випускників, 23 травня учні ліцею, які навчаються за професією “Слюсар з ремонту рухомого складу”, мали можливість ознайомитися з Чернігівським тролейбусним управлінням.

Фото Podsharij Maksim.

Читать далее