Ноябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Методробота

Методична робота в ДПТНЗ

 „Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту ”

Методична робота ліцею здійснюється  згідно із Законом України „Про освіту”, „Про професійно — технічну освіту ”, „Про загальну середню освіту ”, „Положення про методичну роботу в професійно – технічному закладі”, Статутом ліцею, іншими правовими нормативними актами в галузі освіти , окремих розділів „Плану роботи педагогічного колективу на навчальний рік” та „ Плану роботи методичного кабінету ”.

Головна умова діяльності ЧПЛЗТ — підготовка конкурентоспроможних на ринку праці висококваліфікованих робітничих кадрів для народного господарства – досягається шляхом професійної компетентності педагогічних працівників ПТНЗ.

Протягом  2013-2014 навчального року ліцей працює над методичною темою – «Впровадження сучасних технологій навчання
як засобу підвищення якості знань і вмінь учнів».

З метою забезпечення належних умов  організації проведення методичної роботи  для зростання професійної майстерності викладачів, майстрів виробничого навчання в ліцеї створено методичний кабінет.

Методичний кабінет є центром методичної роботи, створений для надання викладачам та майстрам виробничого навчання методичної допомоги. Знайомить педагогів з досягненнями педагогічної науки і передового педагогічного досвіду.  Мета роботи кабінету – допомогти підвищити якість навчання і виховання, забезпечити більш високий рівень викладання кожного предмету , удосконалити методичну підготовку кожного педагогічного працівника. В ньому створені належні умови для проведення творчої методичної роботи. В методичному кабінеті збирають кращі методичні розробки уроків, класних годин, розробки складних тем навчальних програм, саморобні прилади, матеріали з узагальнення досвіду навчально-виховної роботи кращих педагогів та ін.

Методист Наталія Миколаївна Шихуцька працює в ліцеї з 2009 року, спеціаліст І категорії.

1

 

Методичні комісії— це давня традиційна форма колективної роботи, спрямованої на вдосконалення науково — теоретичної й методичної підготовки педколективу. Усі педагоги працюють в методичних комісіях.

Діяльність методичних комісій багатопланова й різноманітна за змістом, напрямами і формами. Це проведення відкритих уроків, їх самоаналіз та аналіз, конструювання й захист конспектів уроків, ділові ігри, громадські огляди діяльності та звіти викладачів і майстрів, огляд літератури, презентації ідей, методичні консультації досвідчених викладачів, майстрів і керівників з певних тем, розробка і захист програми особистої діяльності з визначеного питання, обговорення результатів контрольних робіт, моніторинг успішності.

Організувано роботу таких методичних комісій:

 

1.Природничо-математичного циклу.

Голова  — викладач Топорович Т.М.

 1. Суспільно-гуманітарних дисциплін.

Голова — викладач  Подрешетнікова Р.В.

 1. Будівельних професій /сантехнікі, електромонтажників/.

Голова — викладач Денисенко О.О.

 1. Залізничників /чергових по станції, провідників пас. вагонів, локомотивників, кухарів/.

Голова – майстер в/н Кубрак О.В.

 1. Опоряджувальних професій

Голова –  викладач Крутікова В.М.

 1. Класних керівників.

Голова  — викладач Пузій Л.К.

Методична комісія суспільно-гуманітарних дисциплін

Які б вітри не проносились над нашою планетою, але навчання і виховання підростаючого покоління – основоположні в завданнях комісії суспільно-гуманітарних дисциплін. Діяльність нашої методичної комісії багатопланова й різноманітна за змістом, напрямами і формами. Це проведення відкритих уроків, їх самоаналіз та аналіз, конструювання й захист конспектів уроків, ділові ігри, громадські огляди діяльності та звіти викладачів, огляд літератури, презентації ідей, методичні консультації досвідчених викладачів, керівників з певних тем, розробка і захист програми особистої діяльності з визначеного питання, обговорення результатів контрольних робіт, моніторинг успішності.

Методична комісія складається з 9 викладачів:

 1. Березан Катерина Петрівна – старший викладач, викладач вищої категорії, викладач української мови та літератури, освіта вища, педагогічний стаж 37 років.
 2. Подрешетникова Римма Василівна – голова МК, старший викладач, викладач вищої категорії, викладач іноземної мови, освіта вища, педагогічний стаж 22 рік.
 3. Пузій Любов Кирилівна — старший викладач, викладач вищої категорії, викладач іноземної мови, освіта вища, педагогічний стаж 19 років.
 4. Ворона Валентина Іванівна — старший викладач, викладач вищої категорії, викладач історії та географії, освіта вища, педагогічний стаж 42 рік.
 5. Плясун Людмила Іванівна — старший викладач, викладач вищої категорії, викладач історії та правознавства, освіта вища, педагогічний стаж 36 років
 6. Соболєва Людмила Іванівна — старший викладач, викладач вищої категорії, викладач зарубіжної літератури, освіта вища, педагогічний стаж 33 роки.
 7. Бичик Володимир Леонідович – спеціаліст, викладач економіки, освіта вища, педагогічний стаж 3 роки.
 8. Леоненко Людмила Миколаївна – спеціаліст, викладач української мови та літератури, освіта вища, педагогічний стаж 4 роки.
 9. Шихуцька Наталія Миколаївна – викладач I категорії, викладач іноземної мови, освіта вища, педагогічний стаж 10 років.

2

 

Методична проблема, над якою  працює ліцей:

«Впровадження сучасних технологій навчання
як засобу підвищення якості знань і вмінь учнів».

Основна проблема, над якою  працює методична комісія:

Удосконалення уроку як засіб розвитку творчості педагога і учнів.

Основні напрями роботи методичної комісії:

 • пошук і примінення методів активного навчання;
 • втілення інноваційних форм і методів;
 • організація і проведення олімпіад і предметно-методичних тижнів;
 • ознайомлення з новинками науково-методичної та педагогічної літератури;
 • проведення та обговорення відкритих уроків;
 • удосконалення методичної та професійної майстерності;
 • удосконалення системи контролю знань учнів.

 

Голова методичної комісії – Подрешетникова Р.В. – викладач вищої категорії, старший викладач.

Подрешетникова Р.В. є зав. кабінету № 25. В огляді-конкурсі кабінетів англійської мови кабінет № 25 зайняв I місце в області 2011-2012 н.р. Римма Василівна стала призеркою конкурсу «Учитель  — року» в номінації «Кращий класний керівник» 2010-2011 н.р. Подрешетникова Р.В. є головою обласної секції викладачів англійської мови.

Творчо і плідно працює викладач української мови та літератури Березан К.П. – переможець конкурсу  «Учитель року» 2008 р., кабінет якої зайняв IV місце в області. Кожного року ми маємо призерів з предмета українська мова та література (2012р. – Шестопал Інна (III місце)); та постійних призерів конкурсу ім. П. Яцика та Т.Г. Шевченка.

Викладачі історії – Ворона В.І. та Плясун Л.І. творчо втілюють в життя свої навчальні плани та програми.

Кабінет Плясун Л.І. в огляді-конкурсі кабінетів історії зайняв I місце 2007 р., оснащений новітньою комп’ютерною технікою. В конкурсі предметних олімпіад її учень Підчасюк М. зайняв I місце.

Творчо і плідно працюють Пузій Л.К., Леоненко Л.М., Шихуцька Н.М., Бичик В.Л. та Соболєва Л.І., проводячи на високому методичному рівні, позаурочні заходи з їх проведенням одні з найкращих в області.

 

Методична комісія викладачів предметів природничо – математичного циклу

До методичної комісії викладачів предметів природничо – математичного циклу входять шість викладачів математики, фізики, хімії, біології та інформатики.

     Основна проблема, над якою працює методична комісія:

Вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних технологій: робота з on – line джерелами інформації; використання комп’ютерних технологій при підготовці та проведенні уроків. Вивчення і впровадження передового досвіду навчання в учбовий процес, аналіз результатів цієї роботи.

 Голова методичної комісії – викладач вищої категорії, старший викладач, викладач математики Топорович Тетяна Михайлівна.

Працює в ліцеї з 1986 року. Має знак „ Відмінник освіти України”, нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

Досвідчений, активний, висококваліфікований викладач. Вся педагогічна діяльність проходить на високому методичному і фаховому рівні. Кабінет математики, яким завідує Тетяна Михайлівна , зайняв І місце в огляді – конкурсі ПТНЗ області і отримав звання „ Зразковий”. Має друковані публікації в журналі „ Профтехосвіта”.

Ненаженко Надія Василівна – викладач вищої категорії, викладач хімії та біології. В ліцеї працює з 1979 року. Досвідчений та висококваліфікований викладач. Уроки проводить на високому методичному та науковому рівні, застосовує сучасні форми та методи викладання. Завідує одним з найкращих кабінетів хімії в області.

Хорець Олександр Петрович – викладач вищої категорії, викладач фізики.

В ліцеї працює з 2000 року. Сумлінний, відповідальний викладач. Уроки проводить на високому методичному і науковому рівні. Приймає активну участь в педагогічних ярмарках, де відзначений Дипломами за ІІ місця.

Кардаш Наталія Олександрівна – спеціаліст першої категорії, викладач інформатики.  В ліцеї працює з 2005 року. Активний , працьовитий викладач. Багато уваги приділяє виготовленню наочності по предмету та оформленню та переоснащенню сучасного комп’ютерного кабінету.

Даниленко Оксана Вікторівна – спеціаліст першої категорії, викладач біології. В ліцеї працює з 2001 року. Досвідчений, старанний викладач. Уроки проводить на достатньому методичному та науковому рівні. Готує і проводить предметні тижні, олімпіади і тематичні вечори.

Жорова Олена Олександрівна — спеціаліст першої категорії, викладач біології. В ліцеї працює з 2002 року. Старанний, ініціативний викладач. Уроки проводить на достатньому методичному та науковому рівні. Приймає участь у підготовці і проведенні  предметних тижнів, олімпіад і тематичних вечорів.

3

Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання будівельних професій – сама чисельна в ліцеї.

Голова методичної комісії Денисенко Ольга Олександрівна – працює в системі ПТО з 1978 року; викладач спецдисциплін у групах монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, автор електронного посібника «Санітарно-технічні роботи (будівництво)».

4

 

Викладачі:

 • Хоменко Олексій Сергійович – працював на посаді майстра виробничого навчання з 2005 року, з 2013 року — викладач спецдисциплін у групах електромонтажників з освітлення та освітлювальних мереж;електромонтажник силових мереж та електроустаткування, спеціаліст.
 • Поджарий Максим Сергійович – випускник ЧПЛЗТ, працює на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи з 2011 року.
 • Тимошенко Олександр Анатолійович – викладач креслення та електротехніки; викладач II категорії.

Майстри виробничого навчання:   

Професія: електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; електромонтажник силових мереж та устаткування.

 • Крошко Олександр Володимирович – працює на посаді майстра виробничого навчання з 1990 року.
 • Юрченко Юрій Олександрович – працює на посаді майстра виробничого навчання з 2005 року.
 • Пеховка Максим Вячеславович – випускник ЧПЛЗТ, працює на посаді майстра виробничого навчання з 2011 року.
 • Ященко Павло Миколайович – випускник ЧПЛЗТ,працює на посаді майстра виробничого навчання з 2012 року.

Професія: електрозварник ручного зварювання; електрогазозварник.

— Шиганов Євгеній Андрійович — працює на посаді викладача      спецдисциплін з 2012 року.

 • Юрченко Олександр Миколайович – працює на посаді майстра виробничого навчання з 1995 року.
 • Невмириченко Віктор Михайлович – займає посаду завідуючого майстернею електрогазозварювання з 2010 року.

Професія: монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

 • Романюк Андрій Ігорович – випускник ЧПЛЗТ, працює на посаді майстра в/н з
 • Сиркін Юрій Олександрович – випускник ЧПЛЗТ, працює на посаді майстра в/н з 2011 року.
 • Рябов Сергій Васильовичвипускник ЧПЛЗТ, працює на посаді майстра в/н з 2009 року.

 

НАШІ ДИНАСТІЇ:

Крошко Володимир Павлович ( пропрацював в ліцеї 40 років) та його син Крошко Олександр Володимирович, який працює, як і батько, в групах «Електромонтажників».

 

Юрченко Олександр Миколайович (майстер в/н в групах електрозварників) та Юрченко Юрій Олександрович(майстер в/н в групах електромонтажників), як і працював їх батько та дід Юрченко Микола Савелійович.

Методична комісія педагогічних працівниківопоряджувальних професій.

Голова методичної комісії — Крутікова Валентина Михайлівна – викладач спецдисплін у групах малярів, штукатурів, лицювальників-плиточників та монтажниківгіпсокартонних конструкцій; викладач вищої категорії,старший викладач, відмінник освіти України, переможець обласного конкурсу «Вчитель року» в 2010 році, лауреат премії ім. С.Русової. Працює в ЧПЛЗТ з 1991 року.

5

Професія:маляр, штукатур, лицювальник-плиточник.

 • Петрусенко Ганна Іванівна – працює на посаді майстра в/н з 1993 року,  відзначається технічною грамотністю та технологічною культурою і прищеплює ці якості учням, значну увагу приділяє підвищенню своєї фахової майстерності.
 • Кубрак Віра Василівна – працює на посаді майстра в/н з 2003 року, творчий, компетентний та високопрофесійний фахівець, приймала участь у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання ПТНЗ з професії «Лицювальник — плиточник» в 2009 році і зайняла IV місце.
 • Чикида Оксана Іванівна – працює на посаді майстра в/н з 2002 року, кваліфікований спеціаліст, в роботі притаманний творчий пошук, уміло передає свої знання учням.
 • Шкурко Оксана Василівна – працює на посаді майстра в/н з 1997 року. Володіє сучасними формами і методами професійного навчання, використовує інноваційні технології професійної освіти, забезпечує високий рівень професійної підготовки.
 • Сементовська Яна Олександрівна — працює на посаді майстра в/н з 2012 року. Має 5 розряд з професії штукатура, 5 розряд маляра, 4 розряд лицювальника-плиточника. Має сертифікати про успішне закінчення декількох тренінгів від компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)».

Клименко Андрій Михайлович – працює на посаді майстра в/н з 2012 року, з професій маляр штукатур та лицювальник плиточник. Раніше працював у ВАТ «Чернігів реставрація». Має 4 розряд лицювальник-плиточника. Проходить курси підвищення кваліфікації у центрі «Кнауф» ЧПЛЗТ.

8

Професія: монтажник гіпсокартонних конструкцій.

 • Давидов Артур Давидович – працював на посаді майстра в/н з 2009року. Працює на посаді зав. майстернею монтажників гіпсокартонних конструкцій з 2010 року. Підвищення кваліфікації протягом останніх 5ти років проходив в Херсонському ДНЗ, а також в навчально-практичному ДЗО центрі ПТО №2 м.Харкова з професії монтажник гіпсокартонних конструкцій.
 • Спутай Сергій Миколайович працює на посаді майстра в/н з 2013року. Має повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання та фізика» в Чернігівському державному університеті імені Т.Г.Шевченка. Проходить курси підвищення кваліфікації у центрі «Кнауф» ЧПЛЗТ.
 • Долошко Євгеній Анатолійович – працює на посаді майстра в/н в навчально-практичному будівельному центрі «Кнауф» з 2012 року. Має повну вищу освіту. Пройшов курси підвищення кваліфікації з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» у ДНЗ «Вище професійне училище №2 м. Херсона».

 

Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання залізничних професій

Підготовку робітничих кадрів для залізниці наш навчальний заклад розпочав в вересні 1932 року коли отримав статус ФЗУ залізничного транспорту при депо станції Чернігів.

За цей час підготовлено десятки тисяч робітників з таких професій: “Помічник машиніста паровоза, тепловоза, електровоза”, “ Слюсар з ремонту паровозів, тепловозів, електровозів, вагонів”, “Оглядач-ремонтник вагонів. Електрозварник ручного зварювання” ,”Поїздний вагонний майстер”, “Головний кондуктор”, “Провідник пасажирського вагона”, “Бригадир (звільнений) з поточного утримання і ремонту залізничної колії та штучних споруд”, “Монтер колії. Електрозварник ручного зварювання”, “Дорожній майстер”, “ Черговий по станції”, “Прийомоздавач вагонів”,“Ваговик-товарний касир”, “Прийомоздавач багажу”, “Білетний касир”. Їх навчали висококваліфіковані педагоги викладачі і майстри виробничого навчання, справжні професіонали і фанати своєї справи. А заодно вони готували собі заміну, навчали своїх молодих колег педагогічній майстерності.

Сьогодні до складу методичної комісії  викладачів і майстрів виробничого навчання залізничних професій входять:

Грищенко                           —  випускниця ЧПЛЗТ (ПТУ-18) 1971р., майстер

    Ніна Олександрівна            виробничого навчання вищого розряду груп

“Черговий по залізничній станції“ «Складач поїздів.

Провідник пасажирського вагона», працює в ліцеї з

1984 р.

 

Донченко                            — випускник ліцею (ПТУ-5) 1981  р., викладач

Микола Георгійович          спецдисциплін І категорії, працює в ліцеї з 1989р.

 

    Дубина                                – майстер виробничого навчання вищого розряду по

Володимир Олексійович  професії  “ Помічник машиніста тепловоза, електровоза.

Слюсар з ремонту рухомого складу” працює в ліцеї, з

1985 р.

 

     Заліська                            — випускниця ліцею 2008  р., викладач спецдисциплін ,

Вікторія Юріївна               спеціаліст, працює в ліцеї з 2008р.

 

    Ільїнський                        – випускник ліцею ( ПТУ-5)1984 р., майстер виробничого

Андрій Васильович          навчання 9 розряду по професії “ Монтер колії.

Електрозварник ручного зварювання “ з 2011р.

Нагороджений орденом “За честь та доблесть” в 2009р. і

медаллю “ Від вдячного Афганського народу “ в 1989р.

 

     Кисіль                              — майстер виробничого навчання вищого розряду

Віктор Ніфонтович          2 категорії по професії“ Помічник машиніста тепловоза,

електровоза. Слюсар з ремонту рухомого складу”, працює

в ліцеї з 1976р.,“Відмінник освіти України” .

 

Коваленко                       — випускник ліцею 2011 р., майстер виробничого навчання

     Антон                                  9 розряду  по професії “ Помічник машиніста тепловоза,

 Вікторович                        електровоза. Слюсар з ремонту рухомого складу ”,

працює в ліцеї з 2012р.

  

     Кубрак                              — майстер виробничого навчання вищого розряду

    Олександр Васильович    2 категорії по професії “Оглядач –ремонтник вагонів.

Провідник пасажирського вагона”, працює в ліцеї з 1987р.

 

     Левченко                         — майстер виробничого навчання 10  розряду груп

Олександр Миколайович  “ Монтер колії. Електрозварник ручного зварювання” ,

«Провідник пасажирського вагона  працює в ліцеї з 2008р.

 

     Мурашко                        — майстер виробничого навчання 11 розряду груп

Микола Захарович         “Черговий по залізничній станції”, « Складач поїздів.

Провідник пасажирського вагона», працює в ліцеї з 2004 р.

 

 

     Петрушевець                 — випускник ліцею (ПТУ-18) 1968 р., майстер виробничого

Віктор Семенович          навчання вищого розряду груп “ Монтер колії.

                                                 Електрозварник  ручного зварювання”, «Провідник

пасажирського вагона» працює в ліцеї з  1983р. “Відмінник

освіти України”, нагороджений медаллю “За військову

доблесть”.

 

     Пилипович                     — випускник ліцею 2007 р., майстер виробничого навчання

     Денис Сергійович   10 розряду по професії “ Помічник машиніста

електровоза. Слюсар з ремонту рухомого складу”,

працює в ліцеї з 2007р.

 

      Селюченко                  — випускниця ліцею ( ПТУ-18 ) 1970 р., майстер

      Ольга Миколаївна      виробничого навчання вищого розряду груп  «Черговий по залізничній станції», «Оглядач вагонів. Провідник пасажирського вагона», працює в ліцеї з  1981р.

 

 

    Юртаєва                        — старший викладач вищої категорії спецдисциплін,

Антоніна Олексіївна     « Відмінник народної освіти України», працює в ліцеї з 1979 р.

                Випускники ліцею-залізничники перш за все завжди поповнювали ряди працівників підрозділів залізничного вузла ст.Чернігів, підприємств і станцій Південно-західної залізниці. Багато хто  з них, вирішуючи подальшу долю своїх дітей і онуків, обирають навчання в Чернігівському ліцеї залізничного транспорту, де дають міцні знання, привчають до дисципліни, готують до самостійного життя.

9

10

Викладачі і майстри виробничого навчання  професій «Кухар. Кондитер»

11

Корма                               — майстер виробничого навчання 9 розряду, працює в ліцеї

Ольга Юріївна                  з 2012 р.

 

Примак                            — завідуюча майстернею, майстер вищого розряду, працює в

Тамара Андріївна           ліцеї з1998 р.

Сапон                              —  майстер виробничого навчання вищого розряду 2 категорії,

Надія Костянтинівна      працює в ліцеї з 1999р.

Сіра                                 —  викладач спецдисциплін, спеціаліст, працює в ліцеї з 2010р.

Людмила Василівна

 

Удовиченко                  — майстер виробничого навчання 10 розряду, працює в ліцеї з

Світлана Іванівна          2008 р.

Холявко                         — майстер виробничого навчання 9 розряду, працює в ліцеї з

Ольга Іванівна               2012р.

Широкан                       —  майстер виробничого навчання вищого розряду, працює в

Тетяна Олегівна            ліцеї з 1999р.

 

Всі майстри виробничого навчання приймали участь в обласних конкурсах, де займали неодноразово призові місця.

За 12 років існування професії «Кухар, кондитер» не один десяток випускників працюють у престижних закладах ресторанного господарства, як в місті Чернігові, так і за його межами.