Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Свіжі новини

«Електромонтер охоронно-пожежної сигналізації», «Охоронник»

Існування підприємств, установ, організацій будь-якої сфери діяльності і форми власності на сучасному етапі розвитку суспільства неможливо уявити без добре організованої, оснащеної і обладнаної сучасною охоронною технікою і технологіями служби охорони, високо кваліфікованих робітничих кадрів, здатних одночасно з протидією намірам потенційних зловмисників також і обладнати та обслуговувати сучасні системи охоронно-пожежної сигналізації. Адже ціна питання – збереження матеріальних цінностей, недопущення крадіжок товарно-матеріальних цінностей та майна, збереження життя і здоров’я працівників підприємства і мешканців власних домівок.
Сьогодні важко собі уявити виробниче підприємство, державну установу, заклад ресторанного бізнесу або торгівлі, медичний або навчальний заклад без охоронника, а обладнання приміщень пожежною сигналізацією – одна з головних вимог Правил пожежної безпеки в Україні.
Сучасний охоронник, на відміну від сторожів радянських часів – молода, фізично здорова, достатньо вихована, високо організована і освічена людина, в багажі знань і вмінь якої поряд з інтелектуальним багажем знань (правових, організаційно-розпорядчих тощо) органічно поєднуються професійні вміння (володіння прийомами рукопашного бою, використання вогнепальної зброї, спецзасобів індивідуального захисту та активної оборони, порядку дресирування, тренування та застосування службового собаки тощо). Сучасний охоронник – людина обізнана з комп’ютерною технікою та технологіями, вміло використовуючи їх в своїй роботі.
Сьогодні, згідно статистичних даних, на території Чернігівської області, окрім Державної служби охорони міністерства внутрішніх справ України, воєнізованих служб охорони «Явір» та «Яструб», зареєстровано близько 85 підприємств різної форми власності, які спеціалізуються на наданні охоронних послуг та послуг по встановленню та обслуговуванню охоронно-пожежної сигналізації.
З іншого боку, в регіоні немає жодного навчального закладу, який би готував кваліфікованих робітників за цією інтегрованою професією, хоча звернень до ліцею з різних підприємств з документальним з’явленням достатньо. Замовниками робітничих кадрів з інтегрованої професії «Охоронник. Електромонтер охоронно-пожеженої сигналізації» виступають такі підприємства як ПАТ «ЧеЗаРа», ПАТ ВТФ «Сіверянка», ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛБУД».
Спираючись на це, адміністрація Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту вважає, що набір та випуск кваліфікованих робітників за інтегрованою професією «Охоронник. Електромонтер охоронно-пожеженої сигналізації» має користуватися попитом на ринку праці Чернігівського регіону.

1

2